Розбудова Держави

Випуски

2012 (№1)

OBKLADYNKA RD 2012


2011 (№1-2)
1'2011

2010 (№1)
2010

Янукович забиває гол у власні ворота, - Цензор.НЕТ
Вівторок, 24 січня 2012, 00:00

До Чемпіонату з футболу Євро-2012, частина якого відбудеться в Україні, ще п’ять місяців, а Президент України Віктор Янукович уже забив гол у власні ворота.

Про це пише європейське видання New Europe, передає Цензор.НЕТ.

«Кинувши свого політичного опонента Юлію Тимошенко за ґрати, Янукович відштовхнув Європейський Союз і зіграв на руку Володимиру Путіну. Однак прем’єр-міністр Росії відмовився знизити високі ціни, які платить Україна за російський газ згідно договору, який підписали Путін і Тимошенко у 2009 році. Можливо, притиснутому до стіни, Януковичу доведеться погодитися на пропозицію Газпрому щодо придбання газотранспортної системи України, яку нібито російський газовий монополіст оцінює в 4 мільярди доларів США», - пише оглядач видання.

Він нагадує, що у Тимошенко багато друзів у Європі. Нещодавно євродепутати на засіданні Європарламенту вдягнули футболки з зображенням опозиційного лідера з написом «Звільніть Юлю!». 18 січня євродепутати засудили умови утримання Тимошенко в тюрмі й попросили обраного президента Європарламенту Мартіна Шульца здійснити свій перший офіційний візит до неї в тюрму. «Проблеми в Україні стосуються Тимошенко, але справа не тільки у ній. Багато членів попереднього уряду України в тюрмі, і їх справи розглядають у судах. Таким чином проблема України полягає в тому, що нова влада переслідує частину колишніх чиновників і з цим не може погодитися Європейський Союз», - сказала New Europe німецький євродепутат Ребекка Хармс (Зелені), яка також є членом Комітету міжпарламентської співпраці Україна – ЄС.

«Втручання з Брюселю, а також з боку Європейської Комісії дуже допомагає в тому, щоб дати зрозуміти Януковичу, що якщо він і далі буде продовжувати свій курс, він не отримає змоги поглибити співпрацю з ЄС. І він має змінити цей курс як можна швидше для кращого розвитку своєї країни, - сказала Хармс. На питання, чи може віддалення України від ЄС підштовхнути Київ ближче до Москви, вона відмітила, що Росія не пропонує Януковичу кращих умов щодо імпорту газу, ніж вона пропонувала Тимошенко. «Ця боротьба така ж, як і раніше, і це чітко демонструє, що судова справа проти Тимошенко є необгрунтованою,» - додала Хармс.

Німецький євродепутат Елмар Брок (ЕНП), який є членом Комітету Європейського парламенту з закордонних справ, говорить, що в даний момент укладання, підписання або ратифікація Угоди про асоціацію між Україною та ЄС є неможливою. «Це є результатом цього (ув’язнення Тимошенко – ред.). Але ми підтримуємо контакти, ми говоримо з Україною, проте достеменно відомо одне: країна з такою політикою й порушеннями верховенства права не може мати європейську перспективу. Це – не наша провина, це – провина діючої влади в Україні», - заявив Брок, який раніше носив під піджаком одну з футболок з написом «Звільніть Юлю!». На питання, чи може київ повернутися до Москви й, піддавшись тиску Газпрома, продати ГТС, Брок відповів «тоді Україна втратить свою незалежність. А це також протирічить інтересам України».

За матеріалами ЦЕНЗОР.НЕТ

 

Партнери

 

oun

usl

Фундація ім. О. Ольжича