Розбудова Держави

Випуски

2012 (№1)

OBKLADYNKA RD 2012


2011 (№1-2)
1'2011

2010 (№1)
2010

Посол Австрії попереджає Україну, що продаж ГТС не зміцнить дружбу з Росією
Четвер, 16 лютого 2012, 00:00

Європейці досить спокійно та тверезо ставляться до будівництва Росією Південного та Північного потоків. Таку думку висловив надзвичайний та повноважний посол Австрійської Республіки в Україні Вольф Дітріх Хайм під час зустрічі в рамках проекту “Європейський досвід”, організованою книгарнею «Є» та журналом «Український тиждень».

«Якщо хтось будує газопроводи – слава Богу, ласкаво просимо. Це позитивно вплине на структуру цін, безпеку постачання, навантаження інших газопроводів. Однак, це знизить вартість української ГТС» - зазначив експерт.

Також Дітріх Хайм зауважив, що можливий продаж української газотранспортної системи буде необґрунтованим рішенням.

 

«В Білорусі величезна частина інфраструктури опинилась у власності іншої держави. В Молдові, наприклад, транзитна інфраструктура 15 років тому передана іноземному власнику, а ціни там такі, як і в Україні. Продаж інфраструктури не відображає дружби народів, яка існує сотні років. Воно того не варте. Це економічне питання і не важливо, скільки коштує та мережа. Але якщо я витрачаю понад 100 млрд грн на іноземний газ, і якщо я продам свою систему, то може отриманих грошей і вистачить на 3-4 роки, але не більше. Податки та прибутки вже будуть інші» - наголосив Хайм.

Вольф Дітріх Хайм - колишній заступник глави дипломатичної місії (радник-посланник) Посольства Австрії в Фінляндії, Хельсінкі, колишній заступник керівника Виконавчого секретаріату з питань ЄС, працював заступником начальника Генеральної інспекції Міністерства закордонних справ Австрії. Нині – надзвичайний та повноважний посол Австрійської республіки в Україні.

Український тиждень

 

Партнери

 

oun

usl

Фундація ім. О. Ольжича